Coaching Mózgu Społecznego

Coaching Mózgu Społecznego - wersja ONLINE

akademia-dn.online

Każda relacja coachingowa to niezwykle subtelna interakcja dwóch mózgów: mózgu coacha i mózgu klienta, to interakcja między połączeniami neuronalnymi coacha, zwanymi jego kompetencjami, a połączeniami neuronalnymi klienta, zwanymi jego zasobami. Zarówno kompetencje coacha, jak i zasoby klienta w zdecydowanej części są wynikiem doświadczanych relacji społecznych, w jakie wchodzą mózgi coacha i klienta. Mówi się, że: mózg jest organem społecznym, gdyż dzięki relacjom osiąga swoją pełną dojrzałość; bez relacji nie byłoby rozwoju; relacje są źródłem zaspokajania elementarnych potrzeb mózgu. Celem warsztatu jest poznanie przez uczestników specyfiki pracy coachingowej nad relacjami społecznymi, z wykorzystaniem aktualnej wiedzy o mózgu.

Zapraszam na tę fascynującą wędrówkę, dzięki której stanie się zrozumiałe, jaką rolę w procesach coachingowych pełni mózg i jak to się dzieje, że dzięki współpracy mózgu coacha i mózgu klienta, klient będzie mógł zrealizować stawiane sobie cele. Uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak nauka o mózgu wyjaśnia paradygmaty coachingu, jak filary coachingu przyjaznego mózgowi (neuroplastyczność, uważność, emocje, poznanie, relacje społeczne) wzajemnie na siebie wpływają  i co z tego wynika dla praktyki coachingowej.

Struktura kursu ONLINE

MODUŁ I – Biologiczne podstawy procesu coachingowego

  • Istota i definicja coachingu przyjaznego mózgowi
  • Koncepcja MacLeana mózgu trójjednego
  • Nowoczesna koncepcja mózgu jako Systemu 1 i Systemu 2
  • Lewa i prawa półkula mózgu w procesie coachingowym

MODUŁ II – Filary coachingu przyjaznego mózgowi

  • Biochemiczne podstawy procesu coachingowego
  • Neuroplastyczność
  • Uważność
  • Funkcje poznawcze a emocje

MODUŁ III – Relacje społeczne – istota interwencji coachingowych

  • Mózg społeczny
  • Stan Zielony i stan Czerwony mózgu
  • Model Potrzeb Społęcznych Mózgu P-BRAIN część I
  • Model Potrzeb Społecznych Mózgu P-BRAIN część II

MODUŁ IV – Zastosowanie Modelu Potrzeb Społecznych Mózgu P-BRAIN

  • Praktyczne zastosowanie modelu P-BRAIN – narzędzie PentaBRAIN
  • Mapa Relacji Społecznych MaRS
  • Kompetencje coacha przyjaznego mózgowi
  • Wielki Finał

Dlaczego warto uczestniczyć w kursie

  • Dzięki poznaniu wielu pasjonujących i inspirujących wyników badań nad mózgiem uzyskasz dowody naukowe niezwykle przydatne podczas rozmów z klientami na temat skuteczności coachingu – uzyskasz argumenty, że coaching działa. Powinno to przełożyć się pozytywnie na wyniki sprzedaży Twoich usług i postrzegania Twojej osoby przez klientów. 
  • Zbudujesz wśród klientów obraz swojej osoby jako eksperta i kompetentnego fachowca śledzącego i wykorzystującego dla dobra klienta odkrycia nauki.
  • Staniesz się pewnym siebie, autentycznym, bardziej efektywnym, opierającym się na naukowych konkretach a nie tylko metaforach coachem – ekspertem.
  • Poznasz mnóstwo nowych i inspirujących ćwiczeń oraz nowych, nigdzie nie spotykanych narzędzi, zdecydowanie poszerzających Twój warsztat pracy.
  • Nabytą wiedzę i nowe umiejętności będziesz mógł również wykorzystać w życiu prywatnym poprawiając jakość swoich relacji społecznych. 
  • Niesamowitym odkryciem dla Ciebie będzie uzyskanie nowej perspektywy neurobiologicznej zarówno swojej osoby, jak i zawodu coacha, menedżera i trenera.
  • Dowodem  na jakość oferowanego programu jest jego akredytacja jako programu zalecanego  w ramach Continuous Coach Education (CCE) przez International Coach Federation, dzięki czemu uzyskasz 24 punkty CCE, niezbędne przy przedłużaniu akredytacji ICF.
  • Uczestnictwo w programie  to jednocześnie najniższy koszt uzyskania 1 CCE.
  • Korzystając z naszego kursu uczysz się w sposób najbardziej Ci odpowiadający – kiedy chcesz i jak chcesz, ale zawsze intensywnie i efektywnie. 

Dla kogo jest ten kurs

  • Coachów, zarówno tych rozpoczynających swoją karierę, jak i coachów zaawansowanych, pragnących pozyskać nowe spojrzenie na swoją pracę;
  • Liderów i menedżerów, którzy nie tylko chcą wiedzieć CO mają robić, ale DLACZEGO to takie ważne z punktu widzenia nauki o mózgu;
  • Trenerów, mentorów;
  • Nauczycieli;
  • Wszystkich, którzy chcą lepiej rozumieć swoje zachowania i zachowania swoich bliskich.

Opinie o kursie dotychczasowych uczestników

Coaching mózgu społecznego, program o mózgu, neurotransmiterach, postawach, zachowaniach, zmianie i coachingu. Ciekawe spotkanie, zarówno w swojej formule programu on-line jak i w odkrywaniu własnego rytmu edukacyjnego. Merytoryczne ujęcie korelacji pomiędzy biochemią mózgu a naszymi postawami wspiera i wzmacnia autentyczność pracy coacha. Zaproponowane narzędzia pozwalają na głębokie przyjrzenie się własnym relacjom w codziennym życiu, a uzyskanie wglądu, dzięki wiedzy na temat neuroplastyczności mózgu, wspomaga proces trwałej zmiany. Absolutnie, wartościowe doświadczenie.
Ewa Magdalena Lach
trener, PCC ICF
Materiał mądry, bardzo dobrze przygotowany i przydatny w pracy każdego coacha. Darek porusza w nim wiele aspektów pracy mózgu. Daje sporą dawkę teorii, a następnie metodą warsztatową uczy jej praktycznych zastosowań. Największą wartość kursu upatruję w tym, że nauczyłam się co się stało z moim mózgiem pod wpływem mojego własnego rozwoju osobistego. Wiem skąd się bierze to, że czasem jest tak ciężko iść do przodu i skąd to, że później już nie można myśleć inaczej i wszystko staje się proste. Wiedza przydatna w codziennym życiu. Serdecznie polecam, nie tylko coachom!
Dominika Poźniak
ACC ICF
Serdecznie rekomenduję szkolenie Darka. Uzyskałam dzięki niemu bardzo cenne informacje: jak człowiek działa, jak reaguje na zmianę, jak podejmuje decyzje z perspektywy funkcjonowania naszego mózgu. Jest to dla mnie coacha, szczególnie wartościowe (ale skorzystałam też prywatnie:) Oprócz wiedzy podanej w bardzo przystępny i przyjazny sposób, otrzymałam też bardzo dobre narzędzia do pracy z klientami nad ich relacjami społecznymi. A temat relacji jest kluczowym elementem procesu coachingowego, nie działamy wszak w próżni. Był to więc bardzo wartościowy dla mnie czas - zarówno on-line jak i w realu:) Bardzo dziękuję.
Agata Gebhardt
PCC ICF
Drogi Coachu, przestrzeń między naszymi uszami jest najbardziej niezbadanym dla nas terenem, kurs Darka Niedzieskiego pozwala lepiej po nim nawigować, okiełznać to co nieznane, zaprzyjaźnić się z tym, co niezrozumiale, poznać i zrozumieć tak nas samych, jak i naszego klienta coachingowego. To co do treści, co do formy-kurs pozwala na realizowanie go o każdej porze dnia i nocy. W drodze i w domu. Mi udało się połączyć kurs i naukę z treningami i spacerami. Nie ma się nad czym zastanawiać. Uczestnictwo w Kursie to same benefity.
Kamila Pępiak-Kowalska
PCC ICF, trener FRIS
Kurs Darka Niedzieskiego był dla mnie inspirującym doświadczeniem. Sposób jego konstrukcji i "egzekucji " świetnie wkomponował się w moje zajęte choć żądne wiedzy życie. Z jednej strony łatwa dostępność i przystępność przez bardzo ostrożne dopasowanie języka tak , aby był on dla większości zrozumiały z drugiej wymagające testy sprawdzające aby mobilizować do uważności słuchaczy. Pomimo "online'owości" kursu czułam się zadbana i doglądnięta z możliwością zadawania pytań i kontaktem z grupą. Wisienką na torcie jest spotkanie z grupą i prowadzącym. Serdecznie polecam kurs osobom , które chcą być zainspirowane a równocześnie lubią się uczyć i poznawać na swoich warunkach :).
Ewa Helińska
coach
Kurs bardzo profesjonalnie przygotowany. Ogromna wiedza prowadzącego przekazana w prostej i niezwykle ciepłej formie. Jedno z najbardziej inspirujących szkoleń jakie udało mi się zrealizować. Dla mnie ogromną wartością tego szkolenia jest to, że można prezentowane moduły przekształcić w konkretny coaching tematyczny np. coaching dla osób, które chcą zmniejszyć wagę ciała, coaching dla osób uzależnionych, coaching dla rodziców dzieci autystycznych etc. ...
Małgorzata Stańczyk
Kurs CMS to coś więcej, niż zwykłe szkolenie. To solidna podstawa pod praktykę coachingową. Stopniowo przekazywane informacje coraz lepiej pozwalają zagłębić się w naturę zmiany myślenia. Zarówno tego nieświadomego, które prowokują w nas doświadczenia życiowe, jak i tego celowego – efektu refleksyjnego przyjrzenia się sobie i otoczeniu. Poznanie mechanizmów funkcjonowania naszego mózgu pozwala lepiej się z nim zaprzyjaźnić. Człowiek przestaje być gadem, ssakiem i korą nową. Jest pełniej całym sobą. A proces coachingowy przestaje być tylko obietnicą, lecz staje się świadomą i ukierunkowana pracą dla obu stron relacji. Konsekwentnym i zrozumiałym działaniem na rzecz osiągania dobro-bycia.
Błażej Kliks
coach

Cena kursu 310 PLN

Link do zakupu

Prowadzący i autor kursu

Darek Niedzieski – coach, trener biznesu, konsultant, akredytowany na poziomie PCC (Professional Certified Coach) członek International Coach Federation, członek NeuroLeadership Institute, konsultant Neuroprzywództwa, wykładowca akademicki w wielu szkołach wyższych. Przeprowadził ponad 2000 godzin sesji coachingowych  i szkoleń biznesowych (styczeń 2017), głównie dla wyższej i średniej kadry kierowniczej. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie biznesowe z zakresu zarządzania, zarówno firmami z obszaru SMB, jak i dużymi korporacjami międzynarodowymi. Specjalizuje się w pracy z młodymi liderami, szefami firm rozumiejącymi potrzebę zmian oraz firmami w okresie transformacji. W swojej pracy coacha stosuje metodologię szkoły coachingowej Erickson College, poszerzoną o stosowanie odkryć neurobiologii, a także wykorzystuje ustawienia systemowe. Wydawca książek z zakresu coachingu. Właściciel i założyciel Co&Me Firma doradcza.